Buying a house Busto pirkimas

Būsto pirkimas gali būti labai smagus dalykas, ypač jei tai jūsų pirmieji namai. Tačiau jei norite, kad pirkinys būtų pavykęs, turite apmąstyti įvairius dalykus. Jei perkate pirmą kartą, būkite labai atsargūs, atsižvelkite į savo galimybes ir stenkitės išlikti praktiški. Prieš imdamiesi šio projekto, apmąstykite žemiau pateiktus dalykus:

1. Prieš pradėdami ieškoti būsto, išsiaiškinkite, ar jums duos paskolą. Nueikite į savo banką, pateikite visą reikalingą informaciją ir sužinokite, kokio dydžio paskolą ir kuriam laikui galite gauti. Kruopščiai apmąstykite palūkanų normas ir tai, ar jos fiksuotos, o taip pat laiką, per kurį turėsite paskolą išmokėti.
2. Gavę paskolos patvirtinimą, susiraskite advokatą, kuris pasirūpins pirkimo reikalais ir sutvarkys dokumentus. Teiraudamiesi kainos, klauskite ne tik apie mokestį advokatams, bet apie visas išlaidas. Pavyzdžiui, reikės sumokėti tokius mokesčius kaip Žemės registro mokestis, Žyminis mokestis, paieškų ir kiti mokesčiai. Nesirinkite advokatų firmos vien dėl to, kad jie pigiausi. Labai svarbu pasisamdyti pilnai kvalifikuotą advokatą, o ne mokinį ar teisininko išsilavinimo neturintį asmenį. Tai labai svarbu.
3. Kai išsiaiškinsite, kokią sumą galite pasiskolinti iš banko ir kiek kainuos advokatų paslaugos, žinosite, kiek santaupų išleisite.
4. Čia prasideda sunkiausia dalis. Turite rasti būstą biudžeto ribose ir apmąstyti daugybę dalykų – pavyzdžiui, kaip toli jis yra nuo jūsų darbo ir artimųjų, ar gerame rajone, ar yra mokyklų, kur yra visuomeninis transportas, ar namas yra netoli upės, jūros ar potvynių zonoje. Visi šie veiksniai yra daugiau ar mažiau svarbūs. Paminėjome upes ir ežerus, nes gyvename besikeičiančio klimato periodu. Tikriausiai perkate namą ilgam laikui ir nenorite, kad jis nukentėtų per potvynį. Jei esate apsidraudęs, draudimo kompanija pasirūpins finansiniu aspektu, bet būsto atstatymas į pradinę padėtį bus didelis galvos skausmas. Be to, kartą apsemtą namą tikriausiai apsems dar kartą, o dėl šios priežasties bus sunku ir brangu gauti atitinkamą draudimą. Jei nepavyks, antrą kartą visus nuostolius turėsite padengti patys. Taip pat bus labai sunku ateityje parduoti būstą, nes pirkėjas, kuris negali gauti draudimo nuo potvynio, negaus paskolos. Tad atkreipkite dėmesį į tai, kokiu atstumu nuo namo yra vandens telkinys, o jei netoli yra jūra ar upė, išsiaiškinkite draudimo niuansus ir tai, ar čia yra buvę potvynių. Kitas svarbus aspektas, kurį reikėtų apgalvoti – namo orientacija. Jei perkate žiemos mėnesiais, šis dalykas gali nė neateiti į galvą. Gerai, kai sodas yra vakarų ar pietvakarių pusėje - tai reiškia, kad vasaros vakarais jame galėsite mėgautis barbekiu. Jei sodas yra šiaurės pusėje, ten visuomet bus šalta ir nebus saulės.
5. Kai rasite namą ar butą, nekilnojamojo turto agentas tikriausiai paprašys užstato. Paprastai jis siekia 5000 eurų. Šie pinigai bus įskaičiuoti, todėl paprašykite čekio. Užstato tikslas yra parodyti, kad esate rimtai susidomėjęs. Gavęs užstatą, agentas nustos reklamavęs būstą, tačiau šioje ankstyvoje stadijoje nei pardavėjas, nei jūs neįsipareigojate eiti toliau. Agentas gali paskambinti ir pasakyti, kad pardavėjas persigalvojo ir tiesiog grąžinti jums pinigus. Lygiai taip pat persigalvoti galite ir jūs. Jei radote svajonių namą, bet dar nespėjote išsiaiškinti visų dalykų, užstato davimas gali būti protingas žingsnis, nes galėsite toliau vykdyti savo tyrimą, bet nebūsite teisiškai įsipareigoję. Jei paaiškės, kad būstas turi kokių nors problemų, galėsite atsitraukti ir atsiimti užstatą. Užstato davimo privalumas tas, kad namas bus techniškai, bet ne judridiškai, jums trumpam parduotas. Šiuo metu rinkoje yra labai mažai būstų, o paklausa didelė, tad kuo greičiau suksitės ir duosite užstatą, tuo geriau. Negaiškite laiko, pasiimkite čekį, o tada vykdykite savo tyrimą.
6. Agentas norės žinoti jūsų advokato vardą ir firmos adresą. Jis paprašys pardavėjo advokatų nusiųsti sutartis jūsų advokatui. Tuo metu jūs dar nebūsite juridiškai įsipareigoję pirkti.
7. Kol sutartys pasieks jūsų advokato biurą, gali praeiti ir mėnuo. Tad visą šį laiką galite vykdyti tyrimą, apžiūrėti rajoną, susitarti dėl namo įvertinimo ir struktūrinio tyrimo. Kai bus nustatyta būsto vertė, ją reikės pateikti bankui, ir jei bankas sutiks, jums arba jūsų advokatui bus atsiųsti oficialūs paskolos popieriai.
8. Kai jūsų advokatas gaus sutartis, jis/ji išanalizuos nuosavybės dokumentus ir patikrins, ar viskas tvarkoje. Jis/ji rekomenduos atlikti struktūrinį būsto tyrimą ir supažindins su BER (būsto energijos) įvertinimu. Kai perkate namą, galioja „caveat emptor“ principas, kitaip tariant, perkate būstą tokį, koks jis yra, tad atlikti pilną struktūrinį tyrimą yra tiesiog privaloma. Tai nėra labai brangus procesas – tyrimas paprastai kainuoja ne daugiau 500 eurų ir gali atskleisti įvairias problemas. Pavyzdžiui, namas gali kentėti nuo didelės drėgmės, gali būti problemų su planavimo leidimais ir priestatų statymu, name gali veistis grybas ir pan. Paprašykite inžinieriaus išsiaiškinti (arba tai padarykite patys), ar būsimo namo zonoje nėra numatyta atlikti kelio platinimo, statyti smirdančio fabriko ar raketų bazės. Dar pačioje pradžioje turėtumėte pasiklausti advokato, kas tiksliai įeina į pirkinio kainą. Kai būsto įvertinimas ir struktūrinis tyrimas atlikti, o jūs ir jūsų advokatas patenkinti rezultatais, pasirašomos sutartys. Nuo tada jūs įsipareigojate pirkti, o pardavėjas – parduoti. Susitariama dėl datos. Paprastai pasirašant sutartį reikia sumokėti dar vieną užstatą, o abiejų užstatų bendra vertė sudaro 10 proc. sutartos pirkinio kainos. Pasirašius sutartis jūsų advokatas atliks dar keletą su nuosavybe susijusių patikrinimų ir išanalizuos nuosavybės dokumentus. Jis/ji paprašys paskolos čekio, o kai šis bus gautas, jūs sumokėsite likusius pinigus, mokesčius ir kitas išlaidas, kurias aptarėte su advokatu anksčiau. Jis/ji užbaigs pirkimą ir gaus jūsų nuosavybės dokumentus. Jūs atvyksite į biurą pasirašyti perdavimo ir kitų dokumentų. Štai ir atėjo laikas kraustytis į naujus namus.

Įspėjimas. Jei perkate per patikimą nekilnojamojo turto firmą, galite nebijoti duoti užstato, bet jei perkate iš individualaus asmens, jokiu būdu neduokite jam pinigų. Paprašykite jo advokato vardo.

Jei turite kokių nors klausimų, susijusių su būsto įsigijimu, susisiekite su mumis. Jei norėtumėte, kad mes atstovautume jums perkant būstą, mielai paskaičiuosime, kiek jums tai kainuos.