Lithuanian

New Ireland Road traffic Act

 

Naujame Airijos Kelių eismo įstatymo projekte numatoma, kad teisėsaugos pareigūnas turėtų teisę paprašyti paimti kraujo mėginius iš sąmonės netekusio arba rimtai sužeisto automobilio vairuotojo avarijos vietoje, pranešama Independent.ie. Naujasis įstatymas užtikrintų, kad vairuotojai, pakliuvę į nelaimingą atsitikimą ir sukėlę įtarimų, jog vairavo transporto priemonę apsvaigę nuo alkoholio, negalėtų išvengti įstatymų numatomos atsakomybės.
Tačiau, tikėtina, kad šie nauji pasiūlymai susidurs su rimtomis teisinėmis kliūtimis. Specialistai įspėja, kad konstitucija tokius veiksmus draudžia atlikti be susitarimo. Iki šiol pagal įstatymą draudžiama paimti kraujo mėginius iš vairuotojų, kurie yra sužeisti, be sąmonės arba paguldyti į ligoninę.
Susisiekimo ministras Leo Varadkar pareiškė, jog yra pasiryžęs „prastumti“ naująjį įstatymą, nepaisant galimybės jį teisiškai užginčyti.
Naujosios taisyklės reikalauja, kad bet kuris avarijoje dalyvavęs vairuotojas būtų nugabentas į ligoninę, kur iš jo paimtų kraujo arba šlapimo mėginius, siekiant nustatyti, ar jis neapsvaigęs nuo alkoholio ar narkotikų. Kraujo mėginius paimti turėtų medicinos darbuotojai Gardos prašymu. Be sąmonės esančio vairuotojo kraujo mėginiai nebus imami tol, kol jis neatgaus sąmonės ir neduos savo sutikimo. Įstatymas numato, kad atsisakymas duoti mėginius tyrimui bus laikomas nusikaltimu, už kurį gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki šešių mėnesių.
Specialistų teigimu, naujuosius teisės aktus privalu patikrinti remiantis Konstitucija.
Numatomi keli įstatymo pakeitimai:
Nauji vairuotojai pirmuosius dvejus metus ant automobilio lango privalo turėti „R“ ženklą. Už šiuo laikotarpiu padarytus nusižengimus – greičio viršijimą, saugos diržų nenaudojimą, šnekėjimą mobiliuoju telefonu vairuojant, šviesoforo signalų nepaisymą jaunajam vairuotojui bus skiriama dvigubai daugiau baudos taškų.
Gardos pareigūnai ir greičio kamerų operatoriai nebegalės atvykti į teismą liudyti, skubinant bylos nagrinėjimo procesą.
Nuo 2013 m. Kelių saugumo tarnyba (RSA), o ne vietos valdžios institucijos išduos naujus, banko kortelės dydžio vairuotojo pažymėjimus, taip pat atliks techninę komercinių transporto priemonių apžiūrą.
Įstatymo projektas pateikiamas parlamento Transporto komitetui. Jo atstovai turės mėnesį laiko projektui aptarti ir pateikti pakeitimus, o po to ministras nuspręs, kuriuos pasiūlymus įgyvendinti.